Profesorica Bjelanović Dijanić na 3. međunarodnom znanstvenom kolokviju "Matematika i dijete- učitelj matematike"

Željka Bjelanović Dijanić,prof. mentor ,sudjelovala je na  3. međunarodnom znanstvenom kolokviju "Matematika i dijete - učitelj matematike" na Učiteljskom fakultetu u Osijeku 19. ožujka 2011. godine.

Održala je predavanje Učenje matematike otkrivanjem uz pomoć programa dinamičke geometrije GeoGebra – akcijsko istraživanje
Discovery learning in mathematics by using dynamic geometry software GeoGebra – action research .

Sadržaj tog predavanja te ostale objavljene radove naše profesorice možete pogledati na linku:  http://free-bj.t-com.hr/zbjelanovic/radovi.htm

Tijekom studenog i prosinca 2010. učenici 2.c razreda matematiku su savladavali novim nastavnim metodama i strategijama - učenjem otkrivanjem uz pomoć računala i interaktivnih web stranica izrađenih u Geogebri. Tijekom rada prof. ŽBD pratila je njihov napredak, razgovarala s učenicima što misle o novim metodama učenja te provela akcijsko istraživanje koje je predstavila kolegama nastavnicima i znanstvenicima iz Hrvatske, Srbije, Bosne i Hercegovine, Slovenije te Mađarske na 3. međunarodnom znanstvenom kolokviju na Učiteljskom fakultetu u Osijeku 19.3.2011. Predavanje je održano na engleskom jeziku.

U cijelom projektu veliku pomoć pružili su joj ravnatelj i profesor matematike Željko Kralj koji je pratio odvijanje nastave i tijek istraživanja te prof. engleskog jezika Irena Pavlović koja je lektorirala sve materijale pripremljene na engleskom jeziku. Također, tijek istraživanja pratili su Šime Šuljić, profesor matematike iz Pazina, stručnjak za primjenu računala u nastavi matematike te dr. sc. Branko Bognar, profesor na Filozofskom fakultetu u Osijeku, stručnjak za akcijska istraživanja.

objavio: Dubravka Jurina   datum: 14. 4. 2011.

« Svibanj 2024 »

Savjetodavna linija za djecu:

Savjetodavna linija za roditelje: