Informacije za učenike i roditelje - ponedjeljak, 16. ožujka 2020.

Informacije za učenike (i roditelje) o nastavi na daljinu.

Kako bi se nastava na daljinu nesmetano odvijala unatoč poteškoćama u sustavu i na platformama koje pružaju takve usluge, Srednja škola Čazma je oformila virtualne razrede na dvije platforme - korištenjem aplikacije Microsoft Teams i sustava G Suit for Education. Teams je primarna opcija; Google Classrooms ćemo koristiti ukoliko Teams postane nedostupan.

Virtualne razrede vode razrednici i sve probleme s pristupom učenici rješavaju s njima.

Predmetni će nastavnici u svoj kanal/predmet stavljati poveznice na sadržaje i materijale koje učenici trebaju proučiti uz objašnjenje i rok do kada što treba napraviti.

Nastavu u virtualnim razredima učenici ne trebaju pratiti u realnom vremenu (kao da su u školi) niti u određeno vrijeme već će zadatke izvršavati u zadanome roku, u vrijeme kada im odgovara ili kada imaju uvjete za rad. Važno je da su učenici svaki dan aktivni tj. da razrednik vidi njihovo prisustvo online tako što će odgovoriti na pitanja, sami nešto pitati ili komentirati, predati zadaće i slično.

Raspored nastave u virtualnim učionicama se objavljuje na mrežnim stranicama škole. Svakoga dana učenici trebaju sudjelovati u radu u onim kanalima/predmetima koji su taj dan na rasporedu. Ako učenik cijeli dan nije pokazao aktivnost/prisutnost u virtualnoj učionici, roditelj treba opravdati izostanak razredniku.

Uz virtualne razrede učenici prate i nastavu na Sportskoj televiziji prema rasporedu koji objavljuje nadležno MInistarstvo.

U virtualnim razredima vrijede ista pravila ponašanja kao i u školi i za njihovo se kršenje – npr. nepoštivanje/vrijeđanje drugih, neprimjerenu komunikaciju, objavljivanje neprimjerenih sadržaja, izostanke i sl. – izriče adekvatna mjera u skladu s aktima Škole.

Molimo sve učenike da situaciju shvate ozbiljno i odgovorno se ponašaju. Samo odgovornost svakog pojedinca može dovesti do konačnog pozitivnog ishoda za sve.

Djelatnici Škole će učiniti sve kako bi se nastava na daljinu odvijala na najbolji mogući način – zadatak je učenika pratiti upute u virtualnim razredima i ispunjavati svoje obaveze.

objavio: Irena Ivanović   datum: 16. 3. 2020.