Jona Dokuš vrlo uspješan na natjecanju Euroclassica

Većina učenika bi vjerojatno pomislila: „Zašto bi sudjelovao/la na natjecanju iz Latinskoga jezika?“, ali naravno ja tako nisam razmišljao jer me jako zanimalo kako to natjecanje izgleda. Natjecanje Euroclassica je vrlo zanimljivo natjecanje jer se provodi u mnogo zemalja Europe i provodi se na engleskom, talijanskom i njemačkom jeziku, a tema natjecanja je latinski jezik i gramatika, povijest Rima i sl. te sam ga ja pisao na engleskom jeziku. Na ovo natjecanje potakla me moja mentorica, profesorica Latinskog jezika Danijela Feliks, koja mi je također dala i primjere zadataka. Zadatci su za mene bili dosta lagani jer sam na satovima Povijesti i Latinskoga jezika volio slušati o povijesti Rima, legendama o Romulu i Remu i još mnogo toga. Za većinu gramatičkih i vokabularnih zadataka se nisam trebao posebno pripremati jer smo veliku većinu toga obrađivali na satovima Latinskoga jezika. Ove školske godine rastajem se s predmetom Latinski jezik i prof. Feliks. Drago mi je da je rastanak obilježen odličnim postignućem, a posebno drago mi je bilo čuti kako sam prvi u našoj školi koji je osvojio srebrnu diplomu na ovom natjecanju. Mogu reći da se, na neki način, sa latinskim jezikom opraštam kao pobjednik.
Jona Dokuš, 2.c, SŠČ – opća gimnazija

objavio: Željka Dijanić   datum: 29. 4. 2024.

« Svibanj 2024 »