Izvrsni automehatroničari na prijemu kod gradonačelnika Piraka

Gradonačelnik Čazme Dinko Pirak ugostio je učenike i nastavnike strojarskih programa Srednje škole Čazma kako bi im čestitao na izvrsnim rezultatima koje su postigli ove školske godine. Predsjednica Školskog odbora Matea Gredelj istaknula je Erasmus projekt u kojemu je 12 učenika automehatroničara iz prvog, drugog i trećeg razreda uz njezinu i pratnju kolege Josipa Carića tri tjedna stjecalo iskustvo u Hondinom ovlaštenom servisu u gradu Mersinu na jugu Turske. Tamo su naši učenici prepoznati kao izvrsni i proglašeni najboljim praktikantima koje su ikada imali.
Na državnim natjecanjima iz automehatronike istaknula su se i postigla vrlo zapažene rezultate dvojica naših učenika: Lovro Kovačić na natjecanju Inter Cars i Matej Posavec na natjecanju WorldSkills Croatia 2024, uz pratnju mentora Gorana Deželića, Matee Gredelj i Josipa Carića.
Gradonačelnik Dinko Pirak izrazio je oduševljenje i ponos postignutim rezultatima te vjeru da će nakon završetka školovanja učenici postati vrhunski majstori i pronaći svoje mjesto na tržištu rada. Tom je prigodom ravnateljici škole Ireni Ivanović uručio financijsku potporu za opremanje školske radionice čime će se zasigurno unaprijediti praktična nastava i omogućiti učenicima stjecanje još kvalitetnijih vještina. Srednja škola Čazma od srca zahvaljuje na ovoj donaciji koja će itekako utjecati na kvalitetu rada u školi i na pripremu učenika za natjecanja i slične projekte u narednim godinama.
Fotografije: Davor Kirin

objavio: Željka Dijanić   datum: 10. 6. 2024.

« Srpanj 2024 »