Međugradski LiDraNo

Ove je školske godine međugradska smotra LiDraNo za srednje škole iz Grubišnog Polja, Garešnice i Čazme održana 16. veljače u Srednjoj školi Čazma. Učenički radovi bili su podijeljeni u tri kategorije: pojedinačne scenske nastupe, literarne i novinarske radove. Među scenskim izvedbama istaknula se Lana Banić, učenica prvog razreda Srednje škole Čazma. Ona je govorila ulomke iz romana Hotel Zagorje Ivane Simić Bodrožić, a mentorica joj je školska knjižničarka Suzana Pušić.

Uz Lanu nastupale su i dvije učenice iz Srednje škole „August Šenoa“ iz Garešnice. Učenica prvog razreda Tomislava Krivec kazivala je pjesmu Vladimira Nazora Bunar, uz mentora profesora Ivana Dugandžića, dok je učenica drugog razreda Klara Boinski, čija je mentorica profesorica Ankica Kermeci, izvodila monolog iz Goetheovog Fausta.

Kako bi se promovirala smotra, ali i nagradile učenice koje su se u teškim pandemijskim i online uvjetima odlučile na sudjelovanje, sve će tri nastupiti i na županijskoj smotri sredinom ožujka u Grubišnom Polju. Povjerenstvo u čijem su sastavu bile Vinka Jelić Balta, Nikolina Huđber Mesar i Melita Ivanetić odlučilo je na županijsku smotru poslati i literarni rad Susret, čija je autorica također učenica srednje škole iz Garešnice, a njezina je mentorica Andreja Klobučar te novinarski rad Ne raspetljavajmo čvor učenice trećeg razreda Srednje škole Bartola Kašića iz Grubišnog Polja. Mentorica toj učenici je profesorica Kristina Vrbicki.

Svim sudionicama i njihovim mentorima želimo uspješan nastupa na županijskoj smotri!

objavio: Suzana Pušić   datum: 26. 2. 2022.

« Ožujak 2024 »