Stoti dan u školi, Valentinovo i Međunarodni dan poklanjanja knjiga

Stoti dan škole tradicionalno se obilježava u veljači u brojnim hrvatskim i europskim školama. Ove se godine istoga dana obilježava i Valentinovo te Međunarodni dan darivanja knjiga. Tako su u našoj školi 14. veljače u ozračju ljubavi održane brojne aktivnosti. Na nastavi hrvatskoga jezika učenici su pisali pisma: tajnim simpatijama, neostvarenim ljubavima, dragim prijateljima, svemu za čime žude... Unutar svih predmeta nastava je bila posvećena broju 100.

Knjižničarka Suzana Pušić organizirala je tajno darivanje knjiga u svim razredima, a kako je jedan od školskih projekata ove godine i „Ljubav na glagoljici“, učenici su posvetu u knjigama pisali na glagoljici. Ljubav prema glagoljici školom se trude širiti učenici 1.a razreda, nositelji projekta. Naši su mladići bili jako vrijedni te su pod mentorstvom profesora Dražena Sudarevića izradili natpis „Volim te“, naravno na glagoljici, od lima, primjenjujući tradicionalne metode obrade metala. Učenici istog razreda također su izradili i nekoliko ljubavnih citata na glagoljici uz pomoć profesorice Ivane Mrazović.

Profesorice Renata Špehar i Suzana Pušić u holu škole priredile su izložbu učeničkih radova i najljepših ljubavnih pisama poznatih osoba.

Na nastavi biologije profesorica Spomenka Koledić je s učenicima prikazala ljepote zavođenja i ljubavi u životinjskom svijetu, a zahvaljujući profesorici Dunji Miklaužić upoznali smo i biokemiju ljubavi. Također su izradili i plakat sa 100 zanimljivosti o ljudskom tijelu. Učenici 4.c na izbornoj su nastavi informatike napravili plakate posvećene ljubavi i stotom danu škole u alatu Wordart, dok je drugi dio razreda na izbornoj nastavi filozofije izradio plakat o djelu Sto godina samoće.

Kako je Valentinovo nezamislivo bez čokolade, učenici 3.c razreda, unutar projekta „Čokolada“, su uz malu pomoć profesorica Renate Špehar i Ivane Mrazović, pripremili čokoladna srca s porukom na glagoljici za sve učenike i djelatnike škole.

Sretno vam svima preostalih 75 nastavnih dana!!!

objavio: Suzana Pušić   datum: 17. 2. 2022.